Redaksiyon (Proofreading)

Redaksiyon, hali hazırda yazılmış bulunan bir metin üzerinde gerekli düzeltmelerin yapılarak, yazının kusursuz hale getirilmesi işidir. Bu işlem metin üzerinde değişiklikler yaparak yapılabileceği gibi, yapılan düzeltmelerin açıklaması yapılarak da ayrıntılı bir şekilde hazırlanabilir. Metinlerinizin anlam ve biçim açısından en iyi hale gelmesi için gerekli olan redaksiyon işlemi, sadece metnin diline ve o dilin kurallarına hakim olan deneyimli bir tercüman tarafından yapılmalıdır. Hem bireysel hem de ticari ilişkilerdeki yazışmaların güvenilirliği, firma imajının korunması ve başarılı iletişimin sağlanması için siz de bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Redaksiyon işlemini yapacak kişinin, yazılı metnin diline ve o dilin kurallarına ileri derecede hakim olması gerekir. Dilbilgisi, noktalama işaretlerinin kullanımı, kelime kullanım hataları, yazım hataları ve diğer bir çok etken göz önüne alınarak metin üzerinde düzeltme işlemi yapılır. Yazılmış bir metni ticari ya da kişisel bir amaçla kullanmadan önce redaksiyon işlemine tabi tutmak, metnin güvenilirliğini ve kalitesini büyük ölçüde artıracaktır. Siz de hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı proofreading hizmeti almak istiyorsanız, Beta Tercüme Bürosu’nun bu alandaki hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Beta Tercüme Bürosu olarak, her dilde metinleriniz için uygun fiyatlarla, hızlı ve kaliteli redaksiyon hizmeti sunuyoruz. Bu alanda verdiğimiz hizmetlerden bazılarını;

  • Her dilde teknik nitelikteki tüm belgelerin redaksiyonu ve düzenlemesi
  • Sağlık, medikal ve tıp alanındaki metinlerin proofreading işlemi
  • Hukuki metinlerin redaksiyonu
  • Akademik, eğitim amaçlı, yüksek lisans ve doktora tezlerinin redaksiyonu
  • Her türlü edebi metin, şiir, kitap ve romanların redaksiyonu
  • Katalog, broşür ve tanıtım içeriklerinin redaksiyonu ve düzeltilmesi
  • Resmi nitelik taşıyan tüm belgelerin redaksiyonu ve düzeltilmesi

olarak sıralayabiliriz.